1965. június
Magyar Filmhíradó Sporthíradója6.

Inzertszöveg: Úttörő olimpia (Összeállította. Csőke József. Vágó: Nagy László. Operatőr: Drahos Kálmán, Farkas Kálmán, Fehéri Tamás, Fifilina József, Knoll István, Sziklay Kornél)
Elhangzó szöveg: Úttörő olimpia először Magyarországon. Hónapok óta készültek a falvak, városok, megyék és a főváros 10-14 éves ifjú sportolói és most egy hétig vetélkednek Budapesten. A megnyitó is ünnepélyes volt, minden kis résztvevő méltóságteljes komolysággal látta el feladatát. Vízi úttörök hozták az olimpiai zászlót. A margitszigeti úttörőstadionban fellobbant az olimpiai láng. A lányok első versenyszáma a kislabdadobás. Olyan mozdulattal dobják, mint a felnőttek a gerelyt. Ezt a számot a székesfehérvári Füleki Irén nyerte 53 m-es dobással. A fiúk a magassággal birkóznak. Megy ez majd még jobban is! A távolugrók közül többen is jó eredményt értek el. A dunaújvárosi Antal Rozi 477 cm-t ugrott. A helyezetteknek Csák Ibolya a berlini olimpia magasugró bajnoka adta át az érmeket. Ez alatt a sportcsarnokban a tornászok vetélkedtek. A sokszoros magyar bajnok Békési Sándor kislánya, a 10 éves Ilona a felemáskorlát úttörő olimpiai bajnoka. A szekrényugrásban a budapestiek szerepeltek eredményesen. Itt is éppúgy pontoztak, mint a felnőtt versenyeken. A fiú korlát gyakorlatban és az összetettben a budapesti Szabó Gyula győzött. A legjobb ifjú úszók a margitszigeti uszodában 50 m-es távon versenyeztek. A fiú gyorsúszást a budapesti Erdélyi Feri fölényesen nyerte. A lányoknál a vidékiek szerepeltek eredményesen. Az 50 méteres mellúszást a szegedi Ritter Edit nyerte. A díjakat a fiúknál Katona József, a lányoknál Egervári Márta sokszoros bajnok adta át.