Magyar úszóbajnokság 2465 megtekintés, 0 hozzászólás, 1 megosztás
Több filmhír ebből a híradóból:

Adatlap

Inzertszöveg: Magyar úszóbajnokság (Összeállította. Csőke József. Vágó: Nagy László. Operatőr: Drahos Kálmán, Farkas Kálmán, Fehéri Tamás, Fifilina József, Knoll István, Sziklay Kornél)
Elhangzó szöveg: Továbbra is itt maradunk az uszodában, a felnőtt magyar bajnokságon. A 100 m-es férfi gyorsúszásban szinte mindenki biztosra vette a négyes pályán úszó Dobay győzelmét, hiszen jó néhány éven át sorozatban nyerte a bajnoki címet. A fordulás után azonban már az ötös pályán úszó Száll Antal volt az élen és Dobay, nem tudta megakadályozni a 21 éves vasutas úszó győzelmét. Ideje 55,7 mp. Indulnak a női 100 m-es pillangózok. A négyesen Egervári Márta a sokszoros bajnok, az ötösön Túróczy Judit a tizenhét éves ifjúsági csúcstartó. Egervári vezet a fordulás után is. Az idei bajnokságon négy aranyérmet nyert úszónő lendületesen halad a cél felé, de az utolsó métereken nagyon megszorította őt Túróczy Judit. Ez jól látható a lassított felvételen. A 200 m-es férfi pillangóúszásban 2 perc 17,8 mp-es új országos csúccsal győzött az egri Ali Csaba. A magyar bajnokság legkiemelkedőbb eredménye a 100 m-es női gyorsúszásban született. Már a rajt után látszott, hogy minden bizonnyal a négyes pályán úszó Túróczy Judit szerzi meg a bajnoki címet. Az első 50 m-en még alig vezetett, de a fordulás után… Nézzék csak! Mintha csúcssebességre kapcsolna, úgy fúrja magát előre a vízben… És világviszonylatban is kiváló eredménnyel, 1 perc 1,5 mp-es idővel üt elsőnek a célba. Időeredménye egyszerre négy rekordot jelent. Európa-csúcsbeállítás, új országos felnőtt, ifjúsági és bajnoki csúcs.