1947. december
Mafirt Krónika99.
Vasas - SZAC Barátság, és FTC - MTK kettős rangadó az Üllői úton 7027 megtekintés, 0 hozzászólás, 2 megosztás

Inzertszöveg: Készítette: Illés György
Elhangzó szöveg: Az Üllői úti FTC-pályán lezajlott kettős labdarúgó bajnoki mérkőzés hatalmas tömegeket mozgatott meg a pompás téli délelőttön. Már az előmérkőzésen, a Vasas - SZAC Barátság találkozón mintegy 25 ezer ember figyeli izgatottan a mérkőzést. Az első félidőben a SZAC támad többet, de szünet után sokkal jobban játszik a Vasas. Közvetlen védelme Mórral az élen, biztosan veri vissza a szentlőrinci támadásokat, csatársora pedig nagyszerűen játszó Szilágyi I vezérletével, egyre-másra vezeti a veszélyes támadásokat. Végeredményben a piros-kék mezben játszó Vasas 2:0 arányban biztosan győz a fehéringes SZAC Barátság ellen. Az óriási érdeklődéssel várt örökrangadóra, a Ferencváros - MTK mérkőzésre már mintegy 35 ezer főnyi tömeg övezi a pályát. A kékinges MTK sokat támad már az első félidőben a fehér ingben játszó Ferencváros ellen. Henninek, a Ferencváros nagy formában lévő kapusának minden tudására szüksége van, hogy menteni tudja Hidegkúti és Bodola bombáit. Rudas és Kispéter is nagyszerűen játszik a Ferencváros védelmében, van is dolguk bőven. A túlsó kapu előtt Kovács I, az MTK középhátvédje és Gellér, a kék-fehérek kapusa menti a meleg helyzeteket. Ismét az MTK támad, a fradisták azonban keményen védekeznek. A két MTK-fedezet, Bosánszky és Mészáros rengeteg labdát ad előre a csatároknak, de a magas előreadásokat a magas ferencvárosi védők sorra elfejelik az MTK-csatárok elől. Az óriási embertömeg szinte egy emberként bíztatja a Ferencvárost, hangjuk elnyomja az MTK-szurkolók bíztatását. A második félidőben a jobbszélsőt játszó Szabó labdája tisztán találja Deákot, a ferencvárosi gólzsákot, s Deák, a kapust is megkerülve, biztosan lövi a hálóba a győzelmet jelentő gólt. Az MTK játékosai és szurkolói lest reklamálnak, de hiába. A Ferencváros ezzel az egy góllal megnyerte az örökrangadót.
Kivonatos leírás: Vasas-SZAC Barátság futballmérkőzés az Üllői úton. Mezőnyjáték. A közönség. Az FTC-MTK mérkőzése.