1948. január
Mafirt Krónika104.
Magyarország - Ausztria válogatott ökölvívó mérkőzés 6176 megtekintés, 0 hozzászólás, 3 megosztás

Inzertszöveg: Készítette: Forgács Ottó
Elhangzó szöveg: Hatalmas érdeklődés mellett rendezték meg a magyar - osztrák nemzetközi bokszmérkőzést. Az öklözők kifutnak a ringbe, ahol egymással szemben felállva üdvözlik egymást. Az osztrákok csíkos, a magyarok fehér nadrágban álltak a ringben. A váltósúlyban Marton Nowaczkával találkozott. Az osztrák ökölvivő horgokkal kezd, de Marton két jobb- és egy balhorgától már az első percben orra bukik. Ettől kezdve Marton óriási fölényben csépeli őt. Csuromvér az osztrák versenyző. Marton fölényesen győzött. A középsúlyban Papp kitüntetéssel győzött Bauer ellen. Az osztrák ökölvívó már ismeri Papp horogjait, mintha kicsit félne is tőle, de sorsát mégsem kerülheti el. Többször térdre esik, míg a harmadik perc közepén két gyors horogtól úgy elterül, hogy rá sem számol Rózsa mérkőzésvezető. 10:6 arányban győzték le a magyarok Az osztrák csapatot.
Kivonatos leírás: A két csapat felvonul a ringben. A meccs kezdését jelentő gong. Marton és Nowaczka mérkőzése. A szurkoló közönség. Az osztrák arca véres. Nowaczka a földön. A bíró rászámol az osztrák öklözőre. Kézfogás a meccs végén. Papp lászló mérkőzése. Papp kiüti ellenfelét. Bauert kivonszolják a ring szélére. Papp a magasba emeli a kezét.