1957. június
Magyar Filmhíradó23.
Salgótarján-Sztalinói Sahtyor [labdarúgó-mérkőzés] 1515 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg:
Elhangzó szöveg: Kevés hely van a világon, ahol olyan festői környezetben épült volna labdarúgó pálya, mint Salgótarjánban. Itt a tarjáni stadionban csap össze egymással a Salgótarjáni Bányász és a Sztalinói Sahtyor együttese. Az első félidő kiegyenlített erők küzdelmét hozza, nem születik gól, s így a félidő eredménye: 0:0. A szünetben új erőt gyűjtenek a szurkolók, de nemcsak ők, hanem a tarjáni bányászjátékosok is. A második félidőben ugyanis a feketemezes tarjáni fiúk lendületes rohamokat indítanak. Most Bodor a balösszekötő hozza át jobboldalra a labdát, szépen gurítja tovább, ott van Jagodics jobbszélsőnél, majd tovább előre Csákyhoz kerül, Csáky meredeken szökteti Jagodicsot, s Jagodics száguld a labdával, majd lő, gól. Remek lövéssel tehát 1:0 az eredmény a tarjáni bányászcsapat javára. Továbbra is lendületesen játszanak a fiúk, ott van megint Dávid balfedezeté a labda. Hosszú előre a jobb oldalra. Jagodics szépen elmegy, aztán átível a másik oldalra, Taliga balszélsőnél van a labda, jobbal lő, gól. Mintha zsinóron húzták volna, úgy vágódik a bal sarokba a labda. Ilyenkor szokás: természetesen kapuscsere következik. Nézzük Vasas, ez a jobbösszekötő kitűnő játékos, nagy tehetség, szépen tolja hátrafelé a labdát, igaz, hogy egy sztalinói játékos közbelép, de mégis odakerül Taligához, Taliga megkerüli a hátvédjét, aztán továbbadja előre. Milyen pompásan küzdenek a tarjáni fiúk. Sztojka is előre húzódik a csatárok segítésére, ő kapja meg most a labdát, lő, gól. Három remekbe szabott tarjáni gól. A tarjáni csapat ezen a mérkőzésen is kitűnően játszik. Teljes mértékben igazolja a bajnoki táblázaton elfoglalt előkelő helyét. Most Jedlicska, a balhátvéd szerel, igen ügyesen, aztán tovább rúgja előre a labdát. De a sztalinói játékosok is lelkesen küzdenek. Ponomarenko, a középcsatár megszerzi most a labdát. Előretör a 16-os felé, jól adogatnak a Sahtyor játékosai, újra ott a labda a jobb oldalon Ponomarenkonál, az elmegy Jancsik mellett, aztán szépen átível a másik oldalra, s a balösszekötő megszerzi a becsületgólt. A tarjáni csapat végeredményben 3:1 arányban győzött.
Kivonatos leírás: Salgótarjáni labdarúgópálya távoli képe, háttérben a hegyekkel, majd a pálya látható a két csapat játékával. Közönség- és mérkőzésképek. Levonuló játékosok.