1965. szeptember
Magyar Filmhíradó39.

Inzertszöveg: Sport (Csőke József, Fehéri Tamás, Fifilina József)
Elhangzó szöveg: 1949 óta folyik a küzdelem a Trofeo Italia elnyeréséért. Ezúttal a margitszigeti Sportuszodában találkozik egymással 6 ország válogatottja. Az utolsó mérkőzésen a magyar és a szovjet csapat küzd egymással. Magyar támadás, Dömötör előtt a labda, lövés, Guljajev azonban véd. Szinte szikrázik a víz, olyan kemények a belemenések. Mindkét oldalon erős a harc a győzelemért. Magyar lövés, Guljajev véd, aztán újra véd Guljajev. Az első két negyedben egyik csapatnak sem sikerül gólt elérnie. A harmadik negyed kezdetén emberelőnyhöz jut a szovjet válogatott. Ezt igyekszik kihasználni, lövés, de a kapufa segít. 4 métereshez jut a szovjet csapat. Dolgusin lő, gól. 1:0. A magyar csapat elkeseredetten küzd a kiegyenlítő gólért. Kanizsa, négy méteres, lövés, gól. A világ legjobb hat csapatának részvételével rendezett nemzetközi mérkőzéssorozaton a magyar csapat veretlenül lett első, s mivel másod ízben nyerte a tornát, végképp a miénk a nemes veretű, díszes Trofeo Italia.
Kivonatos leírás: A margitszigeti Sportuszodában Trofeo Itália vízilabda-mérkőzés döntője. Magyarország-Szovjetunió 2:1. Részletek a mérkőzésből. Dolgusin, Kanizsa és Konrád IIgólja.A trófeát a magyar csapat nyerte és vette át. Kárpáti György dr., Brandi Jenő edző, Pócsik Dénes, Dömötör Zoltán, Mayer Mihály, Ambrus Miklós, Kanizsa Tivadar, Konrád II János, Felkai László, Konrád III Ferenc, Bodnár András, Rusorán II Péter.