1968. március
Magyar Filmhíradó10.
Vasas - Videoton labdarúgó-mérkőzés 1932 megtekintés, 0 hozzászólás, 3 megosztás
Több filmhír ebből a híradóból:

Adatlap

Inzertszöveg: Idénynyitás (Borsodi Ervin, Farkas Kálmán, Borbély János, Szabó Árpád)
Elhangzó szöveg: (Szepesi György:) "Végre megkezdődött! Az év első góljára várunk a Fáy utcában a sokszoros bajnok Vasas és az újonc Videoton évadnyitó mérkőzésén. Az első húsz percben a székesfehérvári fiúk remekül tartják magukat és nem tud kibontakozni a piros-kék együttes. Sőt! Pintér, a jobbszélső remek helyzetbe verekszi magát, de lágyan, gyengén lő és Mészöly hárít! Bizony megijedt Illovszky Rudolf! Újabb támadást állít meg Bognár a székesfehérváriak legidősebb játékosa és kapitánya! De aztán Farkasé a labda. Pompás szöktetés ki előre a jobboldalra. Molnár szélsebesen elhúz, középre kerül a labda, Korsós fejel: gól! Meg van tehát az 1968-as esztendő első gólja, amely Korsós nevéhez fűződik. Sőt, a második is. Korsósé a labda, ballal lő: gól! 2:0. Újabb Vasas támadás, a kapufáról vágódik vissza a labda Puskás elé, lövés és gól! 3:0 a félidő eredménye. Costa Ferreira a Befica megfigyelője kíváncsian várja mit hoz a második félidő? Újabb és újabb Vasas támadásokat. Ezúttal a Vasas védők adogatnak, tovább kerül aztán a labda előre, Menczel vissza Bakoshoz, majd Puskás kapja meg a jobbszárnyon, remek csel, átvágódik a labda a másik oldalra hosszú keresztlabdával, Korsós nyargal, rövid a hazaadás, Korsós lő és már 4:0 az eredmény a Vasas csapata javára. Ezúttal Mészöly vezeti föl a Vasas újabb támadását. Átvágja balra Farkas elé a labdát, egy remek kiugrás, aztán Vidácsé, lövés, levágódik a kapusról Vidács újra lő: 5:0! Ezt a mérkőzést a Vasas főpróbának is szánta a Benfica elleni Európa Kupa találkozó előtt! Jobbszárnyi támadás, Puskás kapja meg a labdát, lágyan középre ível, Farkas fejel: gól! Pompás gól és 6:0! A Székesfehérvár azonban nem adja fel! Lelkesen küzd a becsület gólért. Csukovicsé a labda egy remek lefordulás, ballal lő: gól! A végeredmény 6:1."
Kivonatos leírás: Szepesi szinkron. Vasas-Videoton 6:1, a gólok láthatóak.