1972. július
Magyar Filmhíradó25.
Szovjetunió - Magyarország válogatott Európa-bajnoki mérkőzés 1431 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: Brüsszel: labdarugó EB. (Fehéri Tamás, Fifilina József)
Elhangzó szöveg: (szinkron: Novotny Zoltán: "Június közepén 5 napra Brüsszel lett az európai labdarúgás fővárosa. A középkori keskeny házak és a hipermodern felhőkarcolók no meg a Katedral St. Michael városa adott otthont a Labdarúgó Európa Bajnokság négyes döntőjének. Amikor ezeket a képeket a Filmhíradó nézői láthatják, már ismert a végeredmény. Az Európa Bajnokságot a Német Szövetségi Köztársaság labdarúgói nyerték. Magyarország negyedik lett. Pedig volt lehetőség rá, hogy a magyar együttes feljebb végezzen. A lelkes magyar szurkolótábor a Szovjetunió elleni mérkőzés kezdetekor még hitt a jó eredményben. A játékosok is fogadkoztak, hogy javítanak a Szovjetunió elleni eddigi erősen negatív mérlegen. Egyébként világos mezben a szovjetek, sötétben a magyarok játszanak. A 7. percben az első lehetőség. Zámbó lövését Rudakov azonban kiüti. Kocsis visszaszerzi a labdát. Látja, hogy Szőke jól indul befelé az oldalvonal mellől, így a jobb szélsőt futtatja, aki azonban éles szögből az oldalhálót találja el. A mérkőzés 90 percéből hetvenen át a magyar csapat volt fölényben, de ebben az időszakban is kiütköztek a magyar labdarúgás betegségei. Például a sok adogatás. Íme, Kű szerelése nyomán milyen nehezen kerül előre a labda. Aztán a lassú és fölösleges labdavezetés, amelynek nem is lehet más vége a kemény és gyors védőkkel szemben, mint a szerelés. Khurtsilava, a szovjet csapat legjobbja ível előre egy labdát, aztán a szovjet együttes másik kitűnőségét látjuk munkában, Rudakovot. A második félidő 7. percében Juhász Péter szögletre szerelte Baidacnyt. A beívelést Páncsics kifejelte, de éppen a jókor érkező Konkov elé, aki kapásból nagy erővel a kapu bal oldalába lőtt úgy, hogy a labda Juhász Pétert is érintette. De még mindig volt lehetőség akár a győzelemre is. Bene lövését Rudakov azonban hárítja. Majd az utolsó félórára beállt Albert és Dunai II. zavarta meg a szovjet védőket. Albert jó labdával indítja Dunai II-t, akit Dzodzuashvili… Vitathatatlan 11-es. A büntetőpontra leállított labdának Zámbó fut és Rudakovba lövi. Íme, még egy szemszögből a 11-es. És sajnos a szemfüles Szőkének sem sikerül a hálóba találni, mint ahogy a mérkőzés befejezése előtt Páncsics is fölé lő. Tehát Szovjetunió-Magyarország 1:0. Végeredményben negyedikek lettünk.