1963. október
Magyar Sporthíradó10.
Nemzetközi kajak-kenu verseny Tatán 1079 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: Nemzetközi versenyekről jelentjük
Elhangzó szöveg: Olimpiai- és világbajnokok, Európa legjobb kajakosai és kenusai, száznegyvenhat külföldi versenyző indult a már hagyományos tatai nemzetközi versenyen. Ez a találkozó a jövő évi olimpia egyik erőpróbája volt. A külföldiek mellett vízre szállt a teljes magyar élgárda és sok tehetséges fiatal versenyző. Az olimpiai számok közül a kenu kettes ezer méteres távon alakult ki szép, küzdelmes verseny. Kilenc hajó vetélkedett a győzelemért. Az 1-es pályán evez a verseny esélyese, az olimpiai bajnok szovjet Geister-Makarenko kettős. A táv feléig, 500 méterig szinte együtt haladt valamennyi hajó. Később a legelső pályán evező magyar Gyűrű-Soltész pár átvette a vezetést. Jól hajráztak, biztosan győztek. Az olimpiai bajnok szovjet páros kénytelen volt a negyedik hellyel megelégedni. A győztes Gyűrű-Soltész pár ideje: 4 perc 42,2 másodperc.