1948. augusztus
UMFI Magyar Filmhíradó23.
Olimpiai játékok [részletek a versenyekből] 1807 megtekintés, 1 hozzászólás, 0 megosztás
Több filmhír ebből a híradóból:

Adatlap

Inzertszöveg:
Elhangzó szöveg: Változatos időben folytatódtak az olimpiai játékok. A 100 méteres síkfutás bajnoki címét az amerikai Dillard nyerte. Az örömében táncoló Evell csak második lett, de ez sem vette el jókedvét. A kalapácsvetéssel kezdetét vette a magyar olimpiai együttes győzelmi sorozata. Német Imre 56 m 07-es dobásával megveri a jugoszláv Gubiánt. A 400 méteres síkfutásban a jamaikai Wint és honfitársa McKenley verték le az Egyesült Államok eddigi hegemóniáját. Ezalatt az Empire Pool-ban a vízi sport barátai a műugrás ragyogó teljesítményeiben gyönyörködhettek, melynek első két helyét a pontozó bírák az amerikaiaknak ítélték. A 100 méteres gyorsúszásban szintén ők szorítják a 7-es pályán úszó Kádas Gézánkat harmadik helyre. De nemcsak a pályákon folynak a játékok. Az 50 km-es gyaloglóversenyen a svéd Ljungreen győz 4 óra 42 perc 52 másodperces idővel. Az olimpia egyik legnagyszerűbb nő atlétája, a két gyermekes holland családanya Blankers-Koen fölényesen veri az egész százméteres síkfutó mezőnyt. Kétségtelenül meglepetést jelentett a belga Reiff diadala az 5000 méteres síkfutásban. A szakadó esőben zajlott verseny után Reiffet honfitársai lelkesen ünneplik. A magyar sikerek sorozatában ezután Gyarmati Olgánk győzelme következett, aki 5 m 69-es ugrásával második atlétikai aranyérmünket nyerte.