1952. május
Magyar Filmhíradó22.
Magyar Népköztársaság - Német Demokratikus Köztársaság 5:0 2054 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: Magyar Népköztársaság - Német Demokratikus Köztársaság 5:0 (Varasdy Dezső, Török Vidor, Macskási János, Vancsa Lajos, Szabó Arpád)
Elhangzó szöveg: Az Üllői úti sporttelepen közel negyvenezer néző előtt játszott a két ország válogatottja. A csapatkapitányok, Puskás és Schöne zászlócseréje után kezdődött a mérkőzés és a magyar tizenegy rögtön kezébe vette a játék irányítását. Néhány perces mezőnyjáték után csatársorunk bőven adott munkát Ritternek, a német kapusnak. E pillanatban Sándor hozza fel a labdát. Szépen ível középre, lövés, a labda azonban elszáll Ritter kapuja fölött. Kirúgás után Müller, a németek balösszekötő szerzi meg a labdát. Szépen lekezeli, aztán középre fordul, bal, (sic!) jobb lábbal lövést ereszt meg, a labda kipattan a védőkről, újabb lövés, Grosics azonban remekül fogja a labdát. Középen pattan a labda. A németek hibáznak, magyar támadás és a 14. percben az első magyar gól. Újrakezdés után ismét a németek balösszekötője, Müller indítja el a ladbát. Hátrafelé játszik, újabb német támadás, lövés, tizenhatosra kifutva azonban Grosics biztosan szerzi meg a labdát. Kidobja újból a mezőnybe, magyar támadás alakul ki, ott vagyunk a németek tizenhatosán. Szusza kapja a labdát,, egy-két csel, lő, gól! 2:0-ra vezetünk az első félidő 19. percében. Újrakezdés után Puskásé a labda. Egy-két csel, majd balra játszik Hidegkutinak. Hidegkuti középre továbbítja a labdát, Szusza lő, Ritter azonban a kapu közvetlen előterében biztosan kaparintja meg a labdát. Tizenhatosról újra a mezőnybe továbbítja. Megint csak Puskásé a labda, Hidegkutit szökteti, a balszélső elszalad, lábáról azonban Ritter jó érzékkel kifutva biztosan szerzi meg a labdát. A magyar csapat nyomása tovább tart. Kocsis, gól! A második félidő elején 3:0-ra vezetünk. És a magyar csatársor lendülettel támad tovább. Néhány perc múlva kapufáról pattan vissza a labda. Az újabb lövés, ezúttal Sándor lábáról, de a kapu mellé kerül a labda. Néhány perc telik csak el azonban és a félidő derekán megszületik a magyar csapat negyedik gólja. Fölényünk tovább tart. És Sándor, a mérkőzés befejezése előtt az ötödik gólt lövi s ezzel beállítja a végeredményt.
Kivonatos leírás: Az 1952. május 18-án, vasárnap az Üllői úti FTC pályán lejátszott és 5:0-as hazai sikerrel végződött Magyar Népköztársaság – NDK labdarúgó mérkőzés összefoglalója. A pályára futó csapatok. Zsúfolt lelátók reklámfeliratokkal (pl. Stühmer, Bazsó ing, Népszava, Sport és Játékbolt, Nők lapja). Zászló- és virágcsere (Puskás és a német csapatkapitány, mögöttük Józef Szlejfer lengyel játékvezető és a két segítője: Bokor és Gaál). Pillanatkép a díszpáholyról (Farkas Mihály, Gerő Ernő). Mérkőzés- és közönségképek (Hidegkuti első gólja, Grosics védései, Szusza gólja, Ritter védései, Kocsis gólja, Hidegkuti második találata, majd Sándor gólja) Az eredményjelző tábla 2:0-ás, majd 3:0-ás állásnál (mellette a játékidőt jelző óra, szobor, Szabad Nép felirat, Rákosi, Pieck és Sztálin arcképe, vörös csillag, Rákosi-címerek). A 8. kerületi Magyarok Nagyasszonya templom kupolája (pillanatkép, a lelátók között látható). A tömött lelátókon tapsoló közönség.