1953. június
Magyar Filmhíradó27.
Nemzetközi atlétikai verseny a Budapesti Vasas sporttelepén 1464 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: Nemzetközi atlétikai verseny (Borsodi Ervin, Török Vidor, Macskássy János)
Elhangzó szöveg: Start! Indul a 100 m-es síkfutás mezőnye a Vasas Sportegyesület nemzetközi atletikai (sic!) versenyén. A táv közepén Kolev, a kiváló bolgár versenyző szerez előnyt, majd remek hajrával, 10.7 másodperces idővel elsőnek ér célba. A rúdugrásban hat nemzet atlétái között alakult ki szép verseny. A 420 cm magasra tett lécet a finn Landström leveri. A magyar Homonnay Tamás ugrása viszont sikerül, s ezzel megnyeri a versenyt. Az 1500 m-es síkfutás mezőnyében a legjobb magyar középtávfutók mellett indult a finn Haikkola is. Az első körökben helyezkedés folyik. Az utolsó 400 méter következik. A kanyarban Iharos, a Honvéd versenyzője kiugrik, remekül hajrázik. Előnyét a célig még fokozni tudja és 3 perc 49.6 másodperces kitűnő idővel győz. Az olimpikon svéd Svensson magasugrásban indult. Ellenfelei közül a bolgár Szlavkov még átugorja a 184 cm-es magasságot. Ezután Svensson jutott tovább és hazánkban ritkán látott teljesítménnyel, 2 m-es ugrással lett első. A finn Kuisma gerelyhajításban indult. Legnagyobb dobása 65 m 74 cm. Krasznai, a Dózsa fiatal versenyzője túldobja és 69 m 39 cm-es hajítással, felszabadulás utáni legjobb eredménnyel megnyerte a versenyt.
Kivonatos leírás: Nemzetközi atlétikai verseny a Budapest Vasas sportpályáján (Előre-pálya) 1953. június 20-21-e hétvégéjén. A 100 m-es síkfutás versenye (Kiszka, Varasdi, Zarándi, Szebeni, Goldoványi; rajt, futam, a győztes bolgár Kolev a célba érés után). Rúdugrás (Landström sikeres, majd rontott ugrása, Homonnay Tamás győztes ugrása). Közönség a lelátón (vörös csillag és békegalamb szimbólumokkal feldíszített nézőtér). A rúdugrás bajnokai a dobogón (Homonnay (Vasas), Landström és Kovács Ferenc (Dózsa)). 1500 m síkfutás (start, versenyképek, kukkerrel figyelő, drukkoló közönség, a hajrát jelző gong közelképe, Iharos győztes befutása). Magasugrás (Svensson és Szlavkov versengése, az előbbi győztes ugrása, majd a sportoló a dobogó legfelső fokán). Gerelyhajítás (Kuisma, majd Krasznai Sándor dobása, a versenybírók lemérik a távolságot, egymásnak gratuláló, mosolygó sportolók a dobogón (Krasznai, Kuisma és Landström, kezükben porcelán ajándékszobrokkal).