1955. augusztus
Magyar Sporthíradó6.
Magyar - svéd kajak- és kenuverseny Tatán 754 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás

Inzertszöveg: Magyar - svéd kajak és kenuverseny (összeállították: Berek Oszkár, Csőke József, Roszik Gyula, Selmeci Vera, Nagy László, operatőr: Mátray Mihály, Sziklay Kornél)
Elhangzó szöveg: Másodszor találkozott egymással Magyarország és Svédország válogatott kajak- és kenucsapata. Mindkét válogatottban számos világbajnok indul. A Tatai tó sima tükrű vize kiválóan alkalmas nemzetközi versenyek rendezésére. A kenu egyesek tízezer méteres futamában a fehérmezes Parti János, Hernek István magyar, továbbá Wetterstein és Aberg svéd versenyzők indulnak. A tavaly világbajnokságot nyert Parti János végig vezetve fölényesen győz. A második helyen is magyar versenyző, Hernek István végzett. Parti ideje 56 perc 55 másodperc. Indul a kajak kettős tízezer méteres futama. A fordulónál a két fehérmezes magyar pár vezet. De a hajrában mindkét svéd páros élre tör és megnyerik a versenyt. A férfi kajak egyes 4×500 méteres váltójában magyar versenyző indul jobban. A váltásnál még fokozódik a magyarok előnye. A váltóban még egyetlen ország versenyzői sem győzték le a svéd csapatot. Az utolsó váltásnál a magyar Mohácsi előnye két és fél hajóhossz, és hiába evez kitűnően Fredriksson, a svédek világhírű versenyzője, a hátrányt már nem tudja ledolgozni. Végeredményben Magyarország csapata 63:43-ra győzött a svéd válogatott ellen.