1955. augusztus
Magyar Sporthíradó6.
Budapesti Vörös Lobogó - Anderlecht 6:3 - Európa-kupa labdarúgó mérkőzés a Népstadionban 1534 megtekintés, 0 hozzászólás, 0 megosztás
Több filmhír ebből a híradóból:

Adatlap

Inzertszöveg: Bp. Vörös Lobogó - Anderlecht 6:3 (összeállították: Berek Oszkár, Csőke József, Roszik Gyula, Selmeci Vera, Nagy László, operatőr: Fehéri Tamás, Szabó Árpád, Mátray Mihály, Miszlay Gyula, riporter: Szepesi György)
Elhangzó szöveg: A tizennégyszeres belga labdarúgó bajnok, a brüsszeli Anderlecht csapata Budapesten, a Népstadionban. A klubcsapatok Európa-kupájáért folyó küzdelem első fordulójában a brüsszeli lila-fehérek a Vörös Lobogó együttesével mérkőznek. A két csapatkapitány virágcsokor- és zászlócseréje után most a fehérmezes Vörös Lobogó játékosok indítják el 90 perces útjára a labdát. Egyelőre középütt folyik a játék, szépen adogatnak a Vörös Lobogó játékosok. Áttör most a Vörös Lobogó csapata az Anderlecht térfelére. Ott a labda a jobboldalon Sándor előtt. Sándor rögtön továbbítja Hidegkutihoz, Hidegkúti bead, meleg a helyzet az Anderlecht kapuja előtt, Palotás előtt a labda, levágódik, aztán Szimcsák fordulásból lő, fölé száll a lövés. Ez jó, szép támadás volt. De most nézzük, mit tudnak az Anderlecht játékosai! Szép adogatást látunk, ez itt Mermans a sokszoros válogatott középcsatár, lövés, levágódik a labda, a balszélső áthúzódik a jobboldalra, Van den Bosch az aprótermetű balszélső most maga elé teszi a labdát, aztán befelé ível, elég jó a helyzet, ott a Lobogó kapuja előtt, Vanderwilt fölismeri a helyzetet, lövés, gól! Váratlan gyors góllal tehát az Anderlecht csapata megszerezte a vezetést. De most a Vörös Lobogó indul ellentámadásra. Ez Szimcsák, a balszélső, aki ezen a mérkőzésen kitűnő formában játszik. Palotás, majd újra Szimcsák a labda útja. Szimcsák elszáguld, lövés, gól! A brüsszeli védők díszkísérete mellett Szimcsák megszerezte a kiegyenlítő gólt. És újra Szimcsák lendül támadásba. Szépen elfut a labdával, beadás, a kapus, Week azonban le tudja húzni a labdát. A továbbiakban azonban két gólt szerez a Vörös Lobogó csapata, 3:1 arányban vezet, és már-már úgy látszik, hogy a félidő fölényes Vörös Lobogó vezetéssel végződik. Ekkor azonban újra az Anderlecht lendül támadásba. Előre száll a labda, középütt van, Van den Bosch, lő, gól! Gyors, váratlan lövéssel megszerezte a brüsszeli csapat a második gólt. A félidő eredménye 3:2. A második félidő kezdetén is lelkesen küzdenek a brüsszeli fiúk. Mermans azonban most átlépi a labdát, Kovács Imre ott terem és megszerzi azt. Elindítja a jobbfedezet a Vörös Lobogó támadósorát útjára. Hidegkutié a labda, aztán Kárászé. Kárász a félvonalon áll, majd visszafelé tolja a labdát a most már előretörő, hatodik csatárként mozgó Kovács Imrének, az Hidegkutit szökteti, Hidegkuti gyönyörű cselekkel játssza tisztára magát, lent van az alapvonalnál, befelé ível, a kapus kiöklözi a labdát, de még mindig ott vagyunk a tizenhatosnál, Palotás lő, gól! Védhetetlen, pompásan eltalált lövéssel megszerezte Palotás a negyedik Vörös Lobogó gólt. És ismét Szimcsák nyargal a baloldalon. Lenn van az ötössel egy magasságban, befelé ível, a védelem azonban fölszabadít. Lelkesen küzdenek a brüsszeli játékosok. Egészen hátulról indul el most ez a támadás. Megint középütt van a labda, ott a balösszekötő szépen maga elé teszi, aztán hosszú, meredek szöktetés a balszélső Van den Bosch felé, az elhúz a védők mellet, lövés, gól! Potyognak tehát a gólok. Vízilabda eredmény születik úgy látszik ezen a mérkőzésen. Most 4:3-ra áll a találkozó. És ismét a Vörös Lobogó lendül előre. Sándor kapja a labdát, nehéz szögből lő, gól! Ritkán látható szép góllal szerezte meg az ötödiket Sándor. Ezzel, és egy újabb góllal a Vörös Lobogó csapata végeredményben 6:3 arányban győzött.