1947. október
Mafirt Krónika89.
Nemzetközi motorverseny a városligetben 9173 megtekintés, 0 hozzászólás, 5 megosztás

Inzertszöveg: Készítette: Zsigmondi Borbála
Elhangzó szöveg: Több mint harmincötezer néző előtt rendezte meg nemzetközi motorversenyét a városligeti kiskörben az FTC Motorkerékpáros Szakosztálya. A 100 és 125 köbcentiméteres motorok együtt indított mezőnyével kezdődött a verseny. Az útvonalon végig óriási közönségi figyeli az izgalmas küzdelmet. A 100-as kategóriában ifjú Nagy, a 125-ösben a pompásan menő jugoszláv Sircza győz. Az oldalkocsisok mezőnyében Bauer, Szabó László és Tihanyi küzd az első helyért. Gerő közlekedésügyi miniszter nagy érdeklődéssel figyeli a futamot, amelyben Bauer (PKSE) nyer Szabó László előtt. A 250 és 350-es motorok mezőnye is együtt indul az egyórás futamban. A 250-esben Szabó László (MOGÜRT) győz, a 350-esben pedig Puhony Nándor (MOGÜRT) nyert l óra, 16 perc, 2 másodperces kitűnő idővel. A kategória-győztesek Gerő miniszter társaságában tiszteletkört tesznek meg a közönség előtt. Az 500 köbcentiméteres kategóriában hallatlanul izgalmas a verseny. Puhony, Rendek doktor, Demjén doktor és a jugoszláv Pirnat küzd az első helyért. Demjén doktor az egyik kanyarban bukik, de szerencsére nincs komoly baj. A közönség nagyon szurkol kedvencének, Puhonynak. A kitűnő BMW-s versenyző meg is nyeri a futamot, és megérdemelten kapja meg a győztesnek járó babérkoszorút.
Kivonatos leírás: A motorverseny startja. Versenyellenőrök és szervezők egy asztalnál. A háttérben a Hősök tere. Nézők. A cél. Befutó: a bíró leinti a versenyt kockás zászlajával. A győztes koszorúval a nyakában. Az oldalkocsis motorok versenyének rajtja. Gerő Ernő közlekedési miniszter figyeli a versenyt. Gerő átadja a helyezetteknek járó díjakat. A győzteseket nyitott fedelű autóval viszik körbe. Baleset. Egy versenyzőt segítenek fel a földről. A győztesnek járó serleg.